Jak změnit mobilního operátora v 5 jednoduchých krocích?

Novela telekomunikačního zákona, která vešla v platnost na začátku dubna, umožňuje měnit mobilního operátora skoro jako ponožky. Jak změnit svůj mobilní tarif?
 

Jak změnit mobilního operátora?

  1. Vyberte si nejlepší tarifdnes frčí neomezené tarify, a objednejte si ho u nás nebo u operátora.
  2. Najděte si OKU (ověřovací kód účastníka) v online klientské zóně vašeho stávajícího operátora. Jestli ho nikde nevidíte, přečtěte si návod, jak získat OKU v Moje O2, Můj Vodafone  Můj T-Mobile. OKU je 14místný kód, který začíná na osmičku a slouží k přenosu vašeho telefonního čísla.
  3. Předejte svůj OKU kód našemu specialistovi, nebo novému operátorovi. Ten za vás podá u toho starého výpověď a zařídí přenesení čísla na základě OKU kódu.
  4. Nová SIM karta spolu se smlouvou k podpisu by si k vám měla najít cestu během 5 pracovních dnů. Kurýr vám dá předem vědět, kdy a kde si vše potřebné můžete převzít. Kvůli ověření totožnosti si k ruce si připravte občanský průkaz.
  5. Nový operátor vám pošle zprávu s přesným datem vašeho přechodu. V daný den se mezi půlnocí a šestou hodinou ranní SIM karta automaticky aktivuje. Vložte ji ráno do telefonu místo té staré a máte hotovo.
     

Mám smlouvu na dobu určitou, můžu i tak přejít?

Ano, pár věcí ale může změnu operátora zkomplikovat. 

  • Od podpisu smlouvy neuplynuly 3 měsíce. V takovém případě po vás operátor může chtít poplatek ve výši 5 % z částky, kterou byste zaplatili za měsíční platby do původního konce smlouvy. Změnu si tedy ještě promyslete. Kdo si počká alespoň 3 měsíce od podpisu smlouvy, ten se dočká. 
  • Starý operátor vám dal zařízení (například telefon) se slevou. Pak musíte při přechodu slevu v plné výši vrátit.
  • Vzali jste si od starého operátora cokoliv na splátky. Než přeběhnete, musíte všechny splátky doplatit.

Ukládáte si telefonní čísla do zařízení nebo na SIM kartu? Pokud máte kontakty na kartě, nezapomeňte si je do telefonu přesunout dřív, než starou SIMku zahodíte. 

 
 Kromě běžných tarifů vám telefonicky představíme i neveřejné nabídky až o 40 % levnější.