Internet na chatu a chalupu: Připojte se i na konci světa

Předplacená karta: Když už máte záhonky okopané

Veškerá práce kolem chalupy hotová, káva uvařena, ale křížovky vyluštěné a časopisy přečtené? Místo koukání do zdi si můžete třeba zapnout notebook a podívat se, co se děje ve světě. Že nemáte zapojený internet na chatě? Výbornou službu na takové nárazové brouzdání zajistí speciální předplacená karta s datovým tarifem, kterou poskytují všichni mobilní operátoři.

Předplacenou kartu využijete na všech zařízení – na notebooku, netbooku či tabletu. V případě chytrého telefonu si můžete zažádat o speciální datové balíčky. Získáte tak internet třeba na den nebo týden.

Předplacená karta se vám vyplatí daleko více než datový tarif, který byste museli platit každý měsíc. Takhle nejste vázáni a můžete se připojit ve chvíli, kdy máte chuť nebo jste mimo domov s Wi-Fi sítí.

 
 Které nabídky jsou nejvýhodnější?


Předplacená karta funguje velmi jednoduše – jako běžná SIM karta, na kterou dobíjíte kredit, a pak z ní voláte a píšete SMS. V tomto případě jsou akorát kreditem data, která slouží k připojení k internetu. Spotřebujete jich jen tolik, kolik potřebujete.

Ke zprovoznění sítě do notebooku se neobejdete bez USB modemu – je tak malý, že ho schováte v kapse od kalhot. Ten jednoduše připojíte do notebooku a téměř okamžitě se zinicializuje konfigurace systému. A pak už to nebude trvat dlouho a budete si moci naservírovat k čerstvé bábovce čerstvé zprávy.
 

S tabletem bez problémů a modemu

Naprosto bezproblémové to je s tablety, které podporují 3G/LTE síť. U chytrých placek totiž nepotřebujete žádný USB modem. Stačí jen vložit SIM kartu do připraveného slotu a pár minut počkat, než si začne s tabletem rozumět. Voilà, a už jste připojeni se světem!

V jakých chvílích se hodí předplacená karta?

  • Rádi byste internet na chalupu nebo na dovolenou pod stany.
  • Jste v nemocnici a chcete být v kontaktu a zabavit se na internetu.
  • Přestěhovali jste se do nového bytu a zatím jste si nestihli zařídit pevný internet.
  • Nepravidelně cestujete a potřebujete být online.
  • Posíláte děti na prázdniny k prarodičům, kde není připojení k internetu.
  • Tehdy, pokud se jednoduše nechcete vázat.


Další možnosti, jak zapojit internet na chatu

Předplacenou kartou to nekončí, byť bývá nejčastější variantou. 

Předplacený internet do mobilu

Využít můžete buď datový tarif na měsíční paušál, či speciální datový balíček, u něhož hradíte přístup k internetu po omezenou dobu (např. na den, týden,…) Výhodou je, že internet přitom nemusíte využít jen na chaloupce, ale i v autobusu či ve frontě na banány. A někteří operátoři dokonce nabízí internet do mobilu zdarma.

 
Chcete být online na každém kroku?

 

Připojení jako součást neomezeného tarifu

Většina neomezených tarifů nabízí i určité množství volných dat. Pokud si vyberete takový tarif, který jich bude nabízet dostatek, nemusíte řešit žádné dodatečné řešení. Se světem se připojíte ze svého chytrého telefonu. Internet chytrého mobilu můžete také sdílet s dalším zařízením pomocí hotspotu.
 

Wi-Fi modem na cesty

Chcete nejen internet na chatu, ale taky přímo domů? Můžete využít také přenosný modem, který slouží i jako Wi-Fi router. Funguje na stejném principu jako USB modem s tím, že počáteční náklady jsou o trochu vyšší. Výhodou je, že se na něj může obvykle připojit až 10 uživatelů a můžete ho plnohodnotně využívat i doma.